Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Voľby prezidenta Slovenskej republiky

 

Voľby prezidenta Slovenskej republiky sa konajú v sobotu 16.03.2019 od 7.00 do 22.00 h. Ak v prvom kole volieb ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa druhé kolo volieb konať v sobotu 30.03.2019 od 7.00 do 22.00 h.

 

Delegovanie do volebných komisií
(Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky)

 

Okrsková volebná komisia
 

Do okrskovej volebnej komisie môže delegovať jedného člena a jedného náhradníka politická strana alebo koalícia, ktorá je zastúpená v Národnej rade Slovenskej republiky a petičný výbor.

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie [vzor oznámenia o delegovaní do okrskovej volebnej komisie] doručí politická strana,  koalícia alebo petičný výbor primátorke mesta v lehote uvedenej v rozhodnutí o vyhlásení volieb (do 11. 02. 2019).

Delegovanie do Okrskovej volebnej komisie vo Svidníku možno doručiť:

Osobne, v úradných hodinách na adrese: Mestský úrad Svidník, Sov. hrdinov 200/33, I. poschodie č. dv. 126 (p. Zajarošová), č.dv. 130 (p. Sipľaková).

Poštou na adresu: Mestský úrad Svidník, Sov. hrdinov 200/33, 089 01 Svidník

V elektronickej forme, na emailovú adresu: adriana.zajarosova@svidnik.sk, ruzena.siplakova@svidnik.sk.

Člen okrskovej volebnej komisie nemusí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej vykonáva funkciu člena okrskovej volebnej komisie.

Okresná volebná komisia
 

Do okresnej volebnej komisie môže delegovať jedného člena a jedného náhradníka politická strana alebo koalícia, ktorá je zastúpená v Národnej rade Slovenskej republiky a petičný výbor.

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka do okresnej volebnej komisie [vzor oznámenia o delegovaní do okresnej volebnej komisie] doručí politická strana, koalícia alebo petičný výbor prednostovi okresného úradu v lehote uvedenej v rozhodnutí o vyhlásení volieb (do 11. 02. 2019).

Vydanie hlasovacieho preukazu
 

Mesto Svidník oznamuje občanom, že žiadosti o vydanie hlasovacieho preukazu príjíma:

Mgr. Adriana Zajarošová
Telefón: + 421 54 4863 610 
1. poschodie, č. dv. 126

Môžete si ho vyžiadať aj elektronicky, zaslanim žiadosti na mailovu adresu: adriana.zajarosova@svidnik.sk . 
Žiadosť o vydanie hlasovacieho preukazu musí obsahovať tieto údaje o voličovi: meno priezvisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, adresu trvalého pobytu( obec, ulica, číslo domu) , korešpondenčnú adresu na doručenie hlasovacieho preukazu.

Podrobnejšie:  https://www.minv.sk/?prezident-info1

Hlasovacie preukazy pre I.kolo volieb sa vydávajú do 15. 3.2019 , zasielanie poštou je možné len do 28.2.2019  
Hlasovacie preukazy pre II.kolo volieb sa vydávajú do 29.3.2019 – zasielanie poštou je možné len do 14.3.2019

Oznámenie o čase a mieste konania volieb prezidenta Slovenskej republiky pre voličov – občanov, ktorých trvalý pobyt je iba Mesto Svidník.

 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka