Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Životné jubileum oslávil Ján HvizdVytlačiť
 

Krásne životné jubileum 90 rokov oslávil 29. októbra pán Ján Hvizd, ktorého Svidníčania poznajú ako dlhoročného včelára, ale aj pracovníka v poľnohospodárstve. 

Pri príležitosti dosiahnutia krásneho veku prijal primátor Ján Holodňák pána Hvizda v kancelárii primátora aj so svojimi spolupracovníkmi z včelárskeho zväzu. Primátor Holodňák poprial oslávencovi pevné zdravie, radosť z krásnej záľuby, akou je včerárina, spokojnú a milujúcu rodinu a ešte veľa energie do života. 

DSC_0219.JPG

Pán Hvizd sa venuje včelárskemu umeniu už viac ako 50 rokov, ale naplno podľahol tejto vášni v dôchodku, kedy si vychutnáva každú chvíľu pri svojich "včielkach" a tak aj svojich poslucháčov v kancelárii primátora s oduševnením vťahoval do životných zážitkov pri včelárstve. 

Ján Hvizd sa počas života venoval práci v poľnohospodárstve. Študoval ekonomiku na Poľnohospodárskej fakulte v Michalovciach a pracoval na rôznych pozíciách aj ako predseda poľnohospodárskeho družstva. Má manželku a dve dcery, pričom vnuk Richard Šveda je známy operný spevák. 

Pán Hvizd si prevzal z rúk primátora Ďakovný list za rozvoj mesta Svidník. 

Ďakovný list


 
 

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka