Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zasadala Bezpečnostná rada okresuVytlačiť
 

V pondelok, 26. augusta 2019 zasadala Bezpečnostná rada okresu Svidník, ktorého členom je aj mesto Svidník. 

Primátorka Marcela Ivančová predkladala Správu o pripravenosti na riešenie situácie pri vzniku možných mimoriadnych udalostí v meste Svidník. Primátorka odporučila zvýšiť pozornosť na realizáciu protipovodňových opatrení na toku Ladomirky a Ondavy, v zmysle spracovanej štúdie "Riešenie protipovodňovej ochrany mesta Svidník" spracovaného Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p. OZ Košice v decembri 2017.

Primátorka M. Ivančová navrhla vzhľadom k vážnosti situácie požiadať SVP š.p. OZ Košice o časový harmonogram prác od technickej prípravy - pozemné rozhodnutie, stavebné povolenie, až po realizáciu projektu, ktorého plnenie pravidelnou kontrolou a súčinnosťou maximálne urýchliť. 

Na základe požiadavky, ktorú mesto Svidník adresovalo SVP š.p. OZ Košice v akom štádiu spracovania je riešenie protipovodňovej ochrany mesta Svidník bolo mesto informované, že sa v súčasnosti spracováva projekt protipovodňovej ochrany mesta Svidník - Ladomirka.

Samotné riešenie bude posudzované po technickej a ekonomickej stránke všetkými zainteresovanými stranami. 

 


 
 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka