Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úspešne zvyšujeme bezpečnosť v našom mesteVytlačiť
 

Mesto Svidník obdŕžalo pozitívnu správu o schválení dotácie  z Výzvy Rady Vlády SR pre prevenciu kriminality (RVPK) na rok 2018. Úspechom mesta Svidník je schválená dotácia vo výške 10 tisíc eur na 8 kamier v projekte Obnova kamier v centra mesta Svidník.

Centrum mesta Svidník

Celkový rozpočet na tento rozšírený systém je 13,8 tisíc eur. Mesto Svidník reagovala na Výzvu RVPK z dôvodu záujmu o modernizáciu systému, ktorý pokrýva centrum mesta. Pešia zóna mesta je síce vybavená kamerovým systémom, ale ten je už na dnešné potreby nepostačujúci. Súčasný kamerový systém v centre mesta pozostáva z dvoch otočných kamier a je technicky zastaralý, poruchový a v nočných hodinách menej nápomocný. Z dôvodu zlepšenia monitorovania centra mesta, pre lepši kvalitu obrazu, väčšie pokrytie, skoršie a presnejšie odhaľovanie protispoločenskej činnosti sme sa zaujímali o dotáciu na obnovu kamerového systému. Mesto Svidník v rámci výzvy prejavilo záujme zvýšiť počet kamier, zmeniť ich na statické s väčším záberom a vymeniť softvér i hardvér za modernejší a kvalitnejší.

Kamery budú pokrývať hlavnú časť pešej zóny so záberom aj na práve rekonštruovaný park gen. Svobodu, na Okresný úrad vo Svidníku, na hlavnú časť námestia a zónu okolo kostola a hotela. Pre dosiahnutie cieľa zvýšenia bezpečnosti v meste bude okrem kamier zabezpečený nový počítač, video server, pevný disk, softvér a LED TV. Digitálne kamery Avigilon 5.0 budú zaznamenávať uhol 46° - 86°, majú dosvit 50 m a rozlíšenie 2592x1944px. Týchto kamier bude 3 kusy a 5 kusov bude kamier Dahua IPC, ktoré majú záber 95° - 27°, dosvit 60 m a rozlíšenie 2592x1944px.  Spolu s novými kamerami bude v meste Svidník 31 kamier, ktoré zlepšujú bezpečnosť a robia naše mesto lepším miestom pre život. V súčasnosti mesto Svidník doložilo potrebné dokumenty k príprave zmluvy a budeme očakávať jej podpísanie a samotné poskytnutie financií na realizáciu.

Projekt je finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.


 
 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
ÚvodÚvodná stránka