Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úspech Materskej školy na Ul. 8. májaVytlačiť
 

Medzinárodné ocenenie pre našu materskú školu

 

Zelená škola je environmentálny vzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Na školách zapojených v tomto projekte dochádza k zlepšeniu medziľudských vzťahov a atmosféry prostredníctvom spolupráce na spoločných cieľoch. Program je odporúčaný aj Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR v pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2018/2019 a Materská škola na Ul. 8. mája je len jedna MŠ vo Svidníku, ktorá sa zapojila do tohto najväčšieho vzdelávacieho programu na svete. Z celého Slovenska je zaregistrovaných v programe približne 350 škôl.

ocenenie

Medzi pravidelné aktivity pre školy zapojené do programu patrí Slávnostná certifikácia, na ktorú úspešné školy každoročne pozýva kancelária programu Zelená škola a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Na základe výsledného dvojročného certifikačného hodnotenia je školám odovzdaný diplom alebo certifikát a vlajka Zelenej školy. Pri oceňovaní škôl sa zohľadňuje miera zapojenia deti, rozvoj ich samostatnosti, realizácia kvalitných environmentálnych aktivít a úspešnosť realizácie 7 krokov.

Tohtoročná  certifikácia v poradí už 13. ročníka medzinárodného programu Zelená škola sa uskutočnila 17. októbra 2018 v priestoroch Divadla Aréna v Bratislave a MŠ 8. mája si slávnostne prevzala vlajku Zelenej školy a medzinárodný certifikát v plnení prioritnej témy: „Doprava a ovzdušie“, ktorý platí pre obdobie september 2018 - august 2020. Škola má právo uvádzať logo Zelená škola na všetkých školských dokumentoch, hlavičkových papieroch, na internetovej stránke školy a propagačných materiáloch školy.

Touto cestou sa chce vedenie MŠ veľmi pekne poďakovať všetkým jej zamestnancom, rodičom a predovšetkým koordinátorkám programu Zelenej školy pani učiteľkám Márii Mašlejovej a Mgr. Simone Tomkovej Simčákovej za úspešné plnenie metodiky 7 krokov Zelenej školy.

Materská škola vyjadruje veľké poďakovanie za spoluprácu aj vedeniu mesta a hlavne za pomoc pri vyriešení pracovnej cesty k prevzatiu tohto významného medzinárodného ocenenia.

                                                                                                           

Ľuboslava Binderová 

riaditeľka MŠ

 

 


 
 

dnes je: 20.4.2019

meniny má: Marcel

webygroup
ÚvodÚvodná stránka