Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ukázali sme, v čom sme jedineční a čo nás spájaVytlačiť
 

V stredu, 5. júna sa areál Vojenského historického ústavu zmenil na kultúrny stánok a to vďaka projektu „Podpora prírodného a kultúrneho dedičstva pohraničia medzi mládežou“ spojením mesta Svidník a powiatu Rzeszowskiego. Záverečný "event" priniesol kultúrnu pestrosť, okrem tradičných odevov, výstavy fotográfií dávnej a súčasnej doby, si všetci mohli pozrieť a vypočuť vystúpenia ľudových skupín: Svidničanka a FS Makovička zo Svidníka a poľské folklórne skupiny Tyczyniacy a Wolanie i deti zo svidníckych materských škôl a základnej školy. 

Deti z materskej školy

Kultúrna rozmanitosť sa prejavila aj v ochutnávke tradičných regionálnych jedál, podávali sa: pirohy, halušky, holúbky, mačanka, šišky na slovenskej strane a poliaci ponúkli pešené pirohy, taštičky, koláče, limonády a iné pochutiny. 

Projekt počas svojej realizácie mal občanom umožniť sponávať sa navzájom. Organizovali sa stretnutia s turistom na školách, ktorý rozprával o tajoch tejto vášne. Cieľom stretnutí bolo nadchnúť študentov k cestovaniu a atraktívnym spôsobom prezentovať ako komunikovať s prírodou a spoznávať dejiny miest, regiónov a národov. Organizovali sa aj niekoľkodňové výmenne pobyty, jeden na slovenskej strane v Tatrách a druhý na poľskej strane v Bieszczadach. Účastníkmi boli žiaci stredných škôl zo Svidníka a powiatu Rzeszowskiego. Cieľom tejto aktivity v projekte bolo spájanie mládeže poľsko-slovenského pohraničia.

Ďakujeme VHÚ, že pri záverečnom evente ponúklo Vojenské múzeum ukážku guľometov priamo na mieste a sprístupnilo svoje múzeum bezplatne počas akcie.

Viac fotografií ponúkneme po spracovaní.


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka