Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Technické služby mesta majú posilu pri zimnej údržbe ciest a chodníkovVytlačiť
 

Mesto Svidník je svojou polohou na severovýchode Slovenska predurčené k plánovaniu údržby ciest a chodníkov v zimných mesiacoch. Pracovníci technických služieb mesta sú od začiatku decembra pripravení 24 hodín denne v pohotovostnej službe. Ich práca je mimoriadne náročná, pretože si vyžaduje fyzické nasadenie v akúkoľvek hodinu cez deň i v noci. Počas kalamitných stavov je prioritu TS vyčistiť hlavné ťahy cez mesto, prístup k SAD stanici, pešiu zónu a prístup k nemocnici, následne sa starajú o všetky ostatné úseky v meste.

Veľkou pomocou pri údržbe najmä chodníkov sú pracovníci na Malých obecných službách a v súčasnosti sú nápomocní pri údržbe ciest šiesti noví pracovníci cez projekt ÚPSVaR. Títo pracovníci sú koordinovaní technickými službami a ich pomoc je vidieť hneď v prvých dňoch od ich nástupu.

Pracovníci TS sa starajú o miestne komunikácie i chodníky pomocou techniky na odhŕňanie snehu, na posyp soli i kameniny. 

 


 
 

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka