Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Protizáplavové opatrenia sú úspešné ukončenéVytlačiť
 

Odvodňovací kanál na Ul. festivalovej predstavoval dlhodobo riziko pre vytvorenie záplav v celej oblasti. Voda z lesa mala uzatvorenú cestu pre veľký nános v kanáli a nemohla sa  samovoľne vlievať do rieky Ondava. Tento kanál bolo potrebné vyčistiť manuálne bez pomoci mechanizmov, kvôli nedostupnému terénu. 

1_odvodnovaci_kanal.JPGTri sezóny, 15 pracovníkov a takmer 200 m3 nánosu je zhrnutie za namáhavou prácou. Na jar tohto roka bola primátorka Marcela Ivančová osobne v odvodňovacom kanáli, aby videla vyčistených približne 70 metrov. Najťažší kus kanála v tom čase pracovníkov ešte len čakal, pretože smerovali k najvyšším úsekom nánosu a zostávalo im ešte 30 metrom.

Minulý týždeň sa primátorka Marcela Ivančová bola na vlastné oči presvedčiť, že práca sa podarila a funkcia odvodňovacej šachty je od jej samotného osadenia konečne v pôvodnom priechodnom stave.

V tejto sezóne sa na prácach striedali 5 pracovníci v rámci projektu „Cesta na trh práce“, v minulých rokoch to boli ďalší 10 pracovníci z viacerých projektov. Užitočnou prácou sa docielilo, že celá oblasť na Ul. festivalová má zvýšenú protizáplavovú ochranu a prípadné väčšie dažde nepredstavujú riziko na najbližšie roky.

Aktivitou na zníženie rizika zanesenie odvodňovacie kanála bolo tiež vytvorenie tzv. priehradzok v lese na zadržiavanie hrubých nánosov. Tieto práce vykonávali tiež projektový pracovníci.


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka