Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obrázok pre primátorku, už vieme, ktorý zrealizujemeVytlačiť
 

Mesto Svidník na začiatku tohto roka iniciovalo záujem o priame zapojenie verejnosti do nakladania s verejnými prostriedkami. Celosvetovou uznávanou formou je Participatívny rozpočet, ktorý práve testujeme v podmienkach Svidníka.

Širokej verejnosti by sme chceli ukázať, že proces môže byť pomerne jednoduchý, ale osoh z dobrého nápadu môže mať mnoho ľudí. Primátorka Ivančová vyzvala deti v materských a základných školách, aby kreslili, čo by chceli v našom meste skrášliť, zlepšiť, upraviť i vybudovať.

Detičky sa činili a na mestský úrad nám bolo do 31. 3. 2019 doručených 92 obrázkov od jednotlivcov i kolektívov z 8 škôl. Mnoho obrázkom malo veľmi podnetné nápady. Pracovnú skupinu tvorenú z vedenia mesta i vedúcich pracovníkov úradu zaujali napr. oddychové zóny, cyklochodníky, ihriská pre psíkov, čitáreň v prírode, pumptrack ihrisko, dažďová záhrada a ďalšie. Boli aj také, ktoré pobavili a zistili sme, že najviac žiadanou atrakciou je žirafa :-), asi by sme mali nejakú do Svidníka dostať, aby sa splnil jeden veľký sen deťom.:-)

Obrázok dažďová záhrada Detičky by chceli aj mnoho vecí, ktoré sú vysoko finančne náročné, napr. zoo, dino park, farma, fabrika, železnica, interiérové ihrisko, lunapark i pôrodnicu...

S prínosným nápadom prišiel kolektív detičiek a učiteliek z Materskej školy na Ul. gen. Svobodu. Deti z triedy "čerešničiek" pod vedením pani učiteliek Jany Sadivovej a Heleny Pajkošovej nakreslili obrázok s vyvýšenými zeleninovými hriadkami na pestovanie zeleniny priamo pri škôlke, nakreslili výsadbu okrasných stromov a kríkov a mini ovocných stromčekov, tiež nové prvky pre pohybovú aktivitu detí v MŠ :-)

Gratulujeme šikovným detičkám Zojke Márii Capkovej, Natálke Cuperovej a Dorotke Pajkošovej i učiteľkám Sadivovej a Pajkošovej za výborný nápad a práve tento ich sa bude realizovať. V najbližších dňoch bude stretnutie na presné určenie si typu sadeničiek a k spôsobu realizácie...hurá do práce :-)

Realizovaný návrh

 

 

 

 

 

 

Budeme radi, keď aj dospelí Svidníčania popremýšľate nad tým, čo by ste v meste zmenili, opravili alebo zorganizovali a my Váš nápad, po verejnom hlasovaní, radi podporíme. Zapojte sa do Participatívneho rozpočtu, máte na to ešte tento mesiac. Uzávierka žiadostí je 26. 4. 2019. Viac na: https://www.svidnik.sk/participativny-rozpocet.html

 


 
 

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

webygroup
ÚvodÚvodná stránka