Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Svidník si ctí svidnícku futbalovú históriu a investuje do športoviskaVytlačiť
 

Futbalový štadión je športový areál, ktorý rokmi potrebuje obnoviť a tak sa postupným úsilím mesta a športového klubu zlepšuje stav budovy i striedačiek. Mesto Svidník bolo úspešné v žiadosti o dotáciu a „Projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja“ vo výške 5 000 eur na výmenu futbalových tímových striedačiek. Spolu s prostriedkami mesta sa spravila kompletná výmena striedačiek a bol upravený terén s položenou zámkovou dlažbou, celkovo v hodnote 10 000 eur. Mimoriadne sa tešíme aj úspešnému potvrdeniu žiadosti zo zasadania Vlády SR vo Svidníku, ktorá prispeje sumou 16 000 eur na zavlažovací systém ihriska.

striedacky_stadion.JPG

Samosprávy disponujú majetkom, ktorý je ich povinnosťou spravovať a zhodnocovať. Pričom základnou úlohou mesta pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jeho územia a o potreby jeho obyvateľov. Zveľaďovanie majetku je však o šikovnosti predstaviteľov samospráv a na ich ume ako s majetkom naložia. Pre obnovu futbalového štadióna bol z dôvodu zveľaďovania majetku urobených viacero opráv. Mesto vymenilo okná a dvere na budove štadióna v hodnote 23 000 eur. Boli spravené dažďové zvody, doplnené lavičky v šatniach a kompletne zrekonštruovaná spoločenská miestnosť pre futbalistov. V nedávnej dobe boli stavebnými úpravami opravené chodby v budove štadióna a za viac ako 4 000 eur zakúpené zavlažovacie vozíky na tréningovú plochu.

Postupnými krokmi sa mesto a klub snažia o zmenu tváre štadióna a aby sa so staršieho areálu stal moderný a plne funkčný priestor. Napriek týmto vynikajúcim úspechom je ambíciou dotiahnuť do úspešného konca projekt nového futbalového ihriska s umelým trávnikom. Realizácia by mala priniesť športovisko s moderným vybavením, večerným osvetlením a umelým povrchom. Na tento účel už pred časom potvrdili finančné prostriedky Prešovský samosprávny kraj 100 000 eur, Futbalový zväz 100 000 eur a Mesto Svidník 250 000 eur. Postupnou rekonštrukciou pôvodného štadióna a výstavbou nového by sme chceli dopriať našim futbalistom adekvátne podmienky pre šport a reprezentáciu nášho mesta. Mesto Svidník má veľký záujem aj o zapojenie sa do výzvy o rekonštrukciu tribúny na pôvodnom štadióne, spolu so zateplením budovy a výmenou sedačiek, veríme, že táto vízia sa stane čoskoro realitou.  


 
 

dnes je: 18.4.2019

meniny má: Valér

webygroup
ÚvodÚvodná stránka