Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Svidník bolo dejiskom záverečnej konferencie k projektu Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via ReginaeVytlačiť
 

Mesto Svidník bolo v dňoch 8. a 9. 12. 2018 dejiskom záverečnej konferencie v rámci projektu „Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via Reginae“. V Dome kultúry vo Svidníku bola predstavená stratégia trasy, tematické prezentácie a tiež hlavní  aktéri riadenia projektu. Súčasťou konferencie bola aj výstava fotografii zhotovených počas trás projektu.

Záverečná konferencia

 

Hlavnou myšlienkou projektu bolo vytvorenie pešieho chodníka, ktorý je novým štandardom spolupráce medzi oblasťami pohraničia, prehĺbila sa otázka duchovna spojená s obnovou človeka. V rámci cesty individuálne osoby alebo skupiny majú nachádzať únik od civilizácie i bežného denného stereotypu.

V rámci projektu Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via Reginae sa začiatkom decembra  konalo stretnutie, ktoré viedli špecialisti so skupinou 120 osôb. Účelom stretnutia bolo vytvoriť priestor a podporu, aby každý človek mal čas premýšľať o svojom vlastnom živote a hľadaní svojej cesty cez duchovnú a psychickú regeneráciu.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom Karpatského euroregiónu v rámci Programu Interreg V-A Poľsko Slovensko 2014 - 2020.

 


 
 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
ÚvodÚvodná stránka