Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto si chce vypočuť názor každého občanaVytlačiť
 

Pred viac ako rokom sa mesto Svidník zapojilo do národného projektu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti pod názvom „Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík“ financovaného z operačného programu Efektívna verejná správa. Projekt „Svidník – mesto pre všetkých“ pracuje na vytvorení ucelenej stratégie, ako zapájať rôzne skupiny obyvateľstva do rozhodovania o dôležitých veciach v meste.

Pracovné stretnutia sa konajú za pomoci expertiek z Centra pre výskum etnicity a kultúry i zástupcov jednotlivých znevýhodnených skupín obyvateľstva: seniorov, mladých, národnostných a etnických menšín, sociálne odkázaných, či ľudí so zdravotným hendikepom. "Jednotlivé stretnutia sú zamerané na určitú znevýhodnenú skupinu, kde sa zaoberáme ich problémami, načúvame ich potrebám a spoločne hľadáme najlepšie riešenia, ktorými vie mesto prispieť k skvalitneniu ich života", vysvetlila koordinátorka projektu pre Svidník Jana Micenková.

Pracovné stretnutie k projektuJedno z takýchto stretnutí sa uskutočnilo v prvej polovici februára a konalo sa v Dome sv. Faustíny – domov na polceste vo Svidníku. Hlavnou témou stretnutia bola problematika ľudí bez domova alebo ľudí v ťažkej životnej situácii na území mesta Svidník. A aby to nebolo stretnutie o nich a bez nich, boli sme veľmi radi, že títo ľudia pozvanie prijali a po celý čas boli dôležitými partnermi v diskusii. Prizvaní na toto stretnutie boli aj zástupcovia Gréckokatolíckej charity Prešov, ktorí majú niekoľkoročné pracovné skúsenosti s touto cieľovou skupinou. Prelínanie skúseností a názorov odborných zamestnancov a tých, ktorých sa to bytostne týka, priniesli podnetnú a otvorenú diskusiu. Obohatením tohto stretnutia boli aj životné príbehy vyrozprávané ľuďmi, ktorí to v živote nemali jednoduché.

Ak má byť mesto Svidník skutočne pre všetkých, možnosť vyjadriť sa by mali mať všetci. Hlas a názor všetkých skupín obyvateľstva je pre nás obohatením a prínosom pre smerovanie mesta.


 
 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
ÚvodÚvodná stránka