Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Komunitná záhrada rastie škôlkarom pod rukamiVytlačiť
 

Ten naj nápad, ktorý vzišiel z maľovania, tvorenia a premýšľania nad tým, čo by chceli mať deti vo svojom okolí, už máme. Kolektív detičiek a učiteliek z Materskej školy na Ul. gen. Svobodu pod vedením pani učiteliek nakreslili "Obrázok pre primátorku" s vyvýšenými zeleninovými hriadkami na pestovanie zeleniny priamo pri škôlke, nakreslili výsadbu okrasných stromov a kríkov a mini ovocných stromčekov. 

palety_a.jpgTento zaujímavý nápad sa už v týchto dňoch realizuje a bolo na neho vyčlenených 250,- eur z participatívneho rozpočtu. V rámci participácie na projekte si paletové hriadky vytvárajú pracovníci materskej školy sami a sadeniu pomáhajú aj detičky.

Stromčeky jabloní a kríky čučoriedok už majú svoje miesta, bylinky a zelenina budú posadené v týchto dňoch. Deťom a učiteľkám z MŠ na Ul. gen Svobodu GRATULUJEME ku komunitnej záhrade a ovocnému sadu, ktorý im práve rastie pod rukami.

Sadenie stromčekov

Mesto však pracujeme na tom, aby pôžitok z vlastnej záhradky mali všetky materské školy vo Svidníku, tak ako to bolo pre niekoľkými rokmi a deti sa mali možnosť učiť o prírode a pestovaní priamo v školách. 

Samotnej realizácii predchádzalo rokovanie o podrobnostiach návrhu a ocenenie kreatívnych žiačok Zojky Márii Capkovej, Natálky Cuperovej a Dorotky Pajkošovej.

Participovanie je uznávaná forma demokratického spolupodieľania sa na smerovaní verejných finančných prostriedkov. Súťažou Obrázok pre primátorku sme chceli podnietiť všetkých, ktorí zvažujú zapojenie sa do Participatívneho rozpočtu. Neváhajte a vyplňte žiadosť z webu mesta a zašlite na prsvidnik@svidnik.sk do 26. apríla 2019.

https://www.svidnik.sk/participativny-rozpocet.html

 


 
 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka