Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kam patrí Váš odpad zo záhradyVytlačiť
 

Každý chceme mať peknú záhradu a k tomu patrí vykosený trávnik. Možností je niekoľko a verime, že si vyberiete tú naj pre seba a spoločne budeme mať mesto čisté. 

triedenie zeleného odpaduAk máte priestrannejšiu záhradu, ideálne riešenie je mať vlastné kompostovisko,ktoré je výborným zdrojom hliny a ponúka živnú pôdu pre rôzne druhy zeleniny. 

Ak máte priestor pri dome menší a nechcete kúsok zeme obetovať kompostovisku, môžete si zakúpiť kompostér. Toto riešenie je pomerne lacné, kompostéry sa pohybujú v sumách od 30,- eur. 

Ak kosíte menej často a zelený odpad sa Vám nahromadí, môžete ho vyviesť na Zberný dvor, ktorý máte k dispozícii každý pracovný deň od 6:00 hod. do 14:00 hod., v stredu od 6:00 hod. do 18:00 hod. a v sobotu od 14:00 hod. do 18:00 hod. 

Pre Vás, ktorí máte veľmi malé množstvo zeleného odpadu, napr. do jedného vreca a ani kompostér by ste nevedeli dostatočne využiť, môžete tento odpad vo vreci postaviť ku svojmu kontajneru na komunálny odpad a TS mesta Svidník ho vyvezú.

logo: Viac triedime, menej vyvážameUkladaním zeleného odpadu na ulicu, na cestičky, pod stromy a za pozemky susedom si sami sebe robíme zle. Pri mnohých iných témach sa nám potvrdilo, že my Svidníčania sme vnímaví a bystrí ľudia, preto veríme, že triedenie odpadu sa naučíme a zelený odpad budeme dávať tam, kam patrí. Na prelome mesiacov september - október plánuje mesto Svidník osadiť veľkoobjemové kontajnery.  Jeden z nich bude určený na zelený odpad, ktorý budete môcť využiť na konáre, trávu a iný bio odpad zo záhrad.

Svidník nás spája pre krajšie mesto.


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka