Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Frekventovaný most, ktorý spája sídlisko a centrum je v novom šate.Vytlačiť
 

Historické spojenie obcí Nižný a Vyšný Svidník je v súčasnosti spojenie dvoch brehov rieky a predstavuje komfortné prepravovanie sa ľudí. Mimoriadne frekventovaný most má viac ako dvadsať rokov a jeho konštrukcia potrebovala opravu. Prvá časť renovácie obsahovala odhrdzavenie konštrukcie, špecializovaný náter a výmenu hranolov pozdĺž vozovky. 

Mesto Svidník je pomerne mladé mesto, ale desaťročia plynú rýchlo a nutné je ulice rekonštruovať, stavby opravovať a majetok mesta zveľaďovať. Rekonštrukciami prechádzajú miestne komunikácie, chodníky, opravujú sa budovy v správe mesta a dôsledný systém údržby má oblasť mestskej zelene. V súčasnosti sa ukončuje oprava mosta, ktorý je prepojením sídliska Dukla a centra mesta.

Most_L.Stura_2.JPG

Rozpočet na prvú etapu opravy mosta robila architektonická, projektová a inžinierska spoločnosť Stavoprojekt Prešov a jej návrh ceny za opravu schvaľovalo mestské zastupiteľstvo.​ Sme radi, že tak dôležitú opravu mosta prijali aj poslanci mestského zastupiteľstva a na tento účel schválili sumu 26 tisíc €. Oprava sa týka 1660 m2 na dĺžke 100 m.  Mesto Svidník oslovilo 12 firiem, ale o zákazku prejavila záujem len jedna firma JGroupe s.r.o. Oprava zahŕňa ručné zbrusovanie kovových konštrukcií, odhrdzovanie postrekom, oplachovanie na vymytie všetkých nečistôt, striekanie farby 2 v 1 dva krát a osadzovanie nových hranolov pozdĺž vozovky. Na budúci týždeň sa bude dávať druhý náter konštrukcie a firma osadí hranoly, tým sa oprava ukončí. Renovovaním vrchnej časti mosta sa vykonala časť celej opravy mosta, v dohľadnej dobe bude potrebné zaoberať sa opravou spodnej časti a ​jej rozpočet bude opäť prerokovaný v mestskom zastupiteľstve. 

Most_L.Stura_3.JPG

Zoznam spoločnosti, ktoré boli oslovené:

Metrostav, a.s., Prešov; JUMI-STAV, s.r.o., Svidník; H.K.K.mont, s.r.o., Svidník; GAS-MG, s.r.o., Svidník; SP-SPOL BJ, s.r.o, Bardejov; SP-STAV BJ s.r.o., Bardejov; STAKAS, s.r.o. Bardejov; Betpres, s.r.o. Prešov; Stavoprojekt s.r.o. Prešov; JGroupe s.r.o. Fintice, Plynmont s.r.o. Humenné; Eurofenix, s.r.o. Bardejov


 
 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
ÚvodÚvodná stránka