Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Viac pre psíčkarov, viac pre psíkovVytlačiť
 

V meste Svidník pribudli tri nové koše na psie exrementy. Pracovníci technických služieb ich osadili na Ul. gen Svobodu popri rieke. Sme presvedčení, že každý aj menší posun v zlepšovaní podmienok pre psíčkarov zvýši kvalitu života v meste. 

kos_psickari_1.jpgKrásne prostredie pri rieke za blokmi na "generálke" si zaslúži, aby ste tam Vy občania mali dobrú oddychovú zónu. Koše zlepšia podmienky Vám psíčkarom a zodpovednejším prístupom celej verejnosti by toto prostredie mohlo byť aj čistejšie.

Prihlasovanie psíkov v mieste bydliska sa stále viac javí ako veľmi dôležitá vec. Dokážeme z väčšieho balíka peňazí viac investovať do nových komponentov pre psíkov a spoločne vytvárať lepšie psíčkarské prostredie.

Podľa slov mestského policajta, kynológa Pavla Kobularčíka: "Chceme navrhnúť zmenu  VZN mesta Svidník a veľa si sľubujeme od povinného čipovania do konca roka 2019. Zároveň by sme sa chceli intenzívnejšie venovať osvete obyvateľstva pri výchove psíkov v meste a v neposlednom rade vysvetľovať, aké je pre nás všetkých dôležité odvádzať dať mestu, v ktorom žijú"


 
 

Prijatie britského veľvyslanca na pôde mestského úradu vo SvidníkuVytlačiť
 

Veľvyslanec britského kráľovstva Andrew John Garth navštívi Svidník.

Andrew John Garth

Garth.jpgOd októbra 2014 je veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku. Predtým pracoval na rôznych pozíciách v Poľsku, Rumunsku, Taiwane a Thajsku.

 

 

V diplomatických službách Spojeného kráľovstva (Foreign & Commonwealth Office) pôsobí od roku 1988. Od roku 1990 do roku 1992 pracoval ako atašé vo Varšave. V rokoch 1992 až 2002 na rôznych postoch v Ázii alebo orientovaných na Áziu. Od roku 2003 do roku 2014 pracoval prevažne v rozvíjaní medzinárodného obchodu. V rokoch 2008 až 2010 bol hlavou tímu pre rozširovanie Európskej únie a predvstupovú problematiku. V rokoch 2010 až pracoval ako vedúci v (UK Trade and Investment) kde podporoval export britských firiem.

Veľvyslanec Andrew John Garth nás navštívi v rámci svojej pracovnej cesty a bude prijatý primátorkou mesta Svidník Marcelou Ivančovou na mestskom úrade v obedňajších hodinách. 


 
 

Umelá tráva vo Svidníku dostala zelenúVytlačiť
 

V utorok, 14. mája 2019 sa konalo 5. neplánované zasadnutie MsZ.

ilustracne_foto_msz_svidnik.jpgZasadnutie zastupiteľstva malo hlavný cieľ - Informovať o výstavbe ihriska s umelým povrchom. Správu o stave prípravy ihriska predložila primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová. Poslanci následne jednohlasne schválili nový variant vybudovania ihriska s umelou trávou pri ZŠ na Ul. 8. mája.
Občania mesta môžu po 2 rokoch očakávať posun v otázke športového areálu. Opravíme športovisko v krásnej lokalite s možnosťou využitia šatní, sauny a bazéna a pribudne kvalitná hracia plocha pre prácu s mládežou...a ideme ďalej, "Svidník nás spája".

 

 


 
 

Oznam o prerokovaní zmien a doplnkov č. 8 územného plánu mesta SvidníkVytlačiť
 

Mesto Svidník ako obstarávateľ zmien a doplnkov č.8 územného plánu mesta Svidník oznamuje verejnosti, že v súlade s ustanovením § 31 ods.2 ) a § 22 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov (stavebný zákon) sa prerokovanie Návrhu zmien a doplnkov č.8 ÚPN mesta Svidník uskutoční v čase od 14.05.2019 do 17.06.2019.


 
 

Nebytové priestory na prenájom za minimálne cenyVytlačiť
 

Mesto SvidníkMesto Svidník

konajúce primátorkou mesta

Mgr. Marcelou Ivančovou

zverejňuje zámer prenajať majetok mesta Svidník. 

Ceny za prenájom sú minimálne a uvádzame ich bez poplatkov za energie.

tabuľka nebytových priestorov


 
 

Zápis detí do materských škôl vo SvidníkuVytlačiť
 

zapis_ms_gen.svobodu_1.jpgzapis_ms_gen.svobodu_2.jpg


 
 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
ÚvodÚvodná stránka