Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Bavili ste sa každý víkend od Dni mesta Svidník až po Dukelský beh mieruVytlačiť
 

My plánujeme, vy sa zabávajte - s týmto podtitulkom LETA V MESTE 2019 sme Vás sprevádzali akciami celé leto.

Bajkom do školy počas Dni mesta SvidníkS prichádzajúcim letom prišla primátorka Marcela Ivančová s myšlienkou: „Nezabávajme ľudí, ale nechajme ich, nech sa zabávajú. Nevytvárajme ľuďom program, ale nechajme ich, nech sa do programu zapoja:“ S týmto impulzom sa tím ľudí z Mestského úradu vo Svidníku pustil do skladania programu na leto a v spolupráci s rôznymi inštitúciami a združeniami sa podarilo dať dokopy výborné akcie s pestrou ponukou pre každého. Priamo v kalendári bolo 14 akcií, ale ďalšie sa pridávali počas leta priebežne.

Leto vo Svidníku má svoje dve už dlhoročné medzníky, na ktorých sa stavalo aj tento rok a oba boli jubilejné. Začali sme 15. ročníkom Dni mesta Svidník a ukončili sme leto 60. ročníkom Dukelského behu mieru. Počas leta sme zažili úžasne projekty ako Prvá pomoc cez rozprávky a Športový deň pre Nižný Svidník, ktoré boli realizované pomocou participatívneho rozpočtu.

Zažili sme tri premietania pod holým nebom z tohto jedno aj s bublinami na Pikniku v prírode. Zažili sme dve hasičské súťaže a jedinečný atmosférický Koncert v záhrade s príjemnou jazz – popovou hudbou. Mesto Svidník bolo atraktívne aj pre organizátorov Mega Turné a práve na našom amfiteátri sme sa bavili s Kandráčovcami a Kollárovcami. Bohaté bolo aj premietanie v kine Dukla, za všetky spomenieme 8-krát takmer vypredané kino na filme Loli paradička.

Pestré leto sme ukončili jedinečným 60. ročníkom Dukelského behu mieru, ten prilákal viac ako tristo pretekárov, ktorí spoločne zdolali 3023 km cestnej trate.

Počas celého leta sme zbierali aj rôzne námety a keďže inšpirácii nikdy nie je dosť, budeme z nich čerpať aj na ďalšie leto. Svidník nás spája.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka