Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Čestní občania mesta

Na základe Štatútu mesta Svidník, ktorý bol prijatý v roku 2011 môže mestské zastupiteľstvo udeliť ocenenie: čestné občianstvo mesta Svidník a cenu mesta Svidník.

Článok 27 Štatútu mesta Svidník hovorí, že čestné občianstvo sa môže udeliť: osobám, ktoré sa zvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena doma i vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi, môže zastupiteľstvo udeliť čestné občianstvo. Čestné občianstvo je možné udeliť aj „in memoriam“. Ak sa čestné občianstvo udeľuje in memoriam, dostane listinu o jeho udelení pozostalý manžel (manželka), prípadne najbližší príbuzní.

O udelení čestného občianstva sa vydáva listina opatrená pečaťou mesta, ktorú podpisuje primátor. Listinu je možné vyhotoviť aj dvojjazyčne takým spôsobom, že druhé vyhotovenie je v jazyku pocteného.

Návrhy na udelenie Čestného občianstva mesta Svidník posudzuje Komisia pre udeľovanie cien mesta Svidník.


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka