Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Odovzdanie stavby mosta na Ul. festivalovej do rúk zhotoviteľaVytlačiť
 

V utorok 9. apríla 2019 bola odovzdaná stavba "Odstránenie havarijného stavu mosta na Ul. festivalovej vo Svidníku" zhotoviteľovi stavby EUROVIA SK, a.s.

Odovzdaním stavby sa zhotoviteľ diela púšťa do prípravných prác na úpravách toku, bude prebiehať sondovanie inžinierskych sietí a práce na spodnej stavbe mosta. 

 


 
 

Terénne práce na príprave núdzovej trasyVytlačiť
 

Dlho očakávaná rekonštrukcia havarijného stavu mosta na Ul. festivalovej už prebieha. Táto nevyhnutná oprava so sebou prináša aj prípravné práce a dôsledne premyslený postup. Zhotoviteľ už upravuje tok rieky a následne bude prebiehať sondovanie inžinierskych sietí a práce na spodnej stavbe mosta. Ďalšie práce nepriamo súvisiace s rekonštrukciou mosta sa vykonávajú na úprave terénu núdzovej prístupovej trasy, ktorá je na pôvodnej už vybudovanej trase popri dopravnom ihrisku. Tieto práce vykonávajú pracovníci Technických služieb mesta Svidník a ich úlohou je vyčistiť terén.

Terénne práce na núdzovej prístupovej trase


 
 

Participatívny rozpočet pre SvidníkVytlačiť
 

Participovať na rozpočte mesta môže každý, kto svoj nápad zhmotní do žiadosti a získa pre svoj nápad verejnosť. Radi Vám zodpovieme Vaše otázky, poradíme, usmerníme...stačí napísať na prsvidnik@svidnik.sk

Plagát participatívny rozpočet

PRAVIDLÁ PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU


 
 

Zápis do športovej triedyVytlačiť
 

Plagát na zápis do športovej triedy


 
 

Obrázok pre primátorku, už vieme, ktorý zrealizujemeVytlačiť
 

Mesto Svidník na začiatku tohto roka iniciovalo záujem o priame zapojenie verejnosti do nakladania s verejnými prostriedkami. Celosvetovou uznávanou formou je Participatívny rozpočet, ktorý práve testujeme v podmienkach Svidníka.

Širokej verejnosti by sme chceli ukázať, že proces môže byť pomerne jednoduchý, ale osoh z dobrého nápadu môže mať mnoho ľudí. Primátorka Ivančová vyzvala deti v materských a základných školách, aby kreslili, čo by chceli v našom meste skrášliť, zlepšiť, upraviť i vybudovať.

Detičky sa činili a na mestský úrad nám bolo do 31. 3. 2019 doručených 92 obrázkov od jednotlivcov i kolektívov z 8 škôl. Mnoho obrázkom malo veľmi podnetné nápady. Pracovnú skupinu tvorenú z vedenia mesta i vedúcich pracovníkov úradu zaujali napr. oddychové zóny, cyklochodníky, ihriská pre psíkov, čitáreň v prírode, pumptrack ihrisko, dažďová záhrada a ďalšie. Boli aj také, ktoré pobavili a zistili sme, že najviac žiadanou atrakciou je žirafa :-), asi by sme mali nejakú do Svidníka dostať, aby sa splnil jeden veľký sen deťom.:-)

Obrázok dažďová záhrada Detičky by chceli aj mnoho vecí, ktoré sú vysoko finančne náročné, napr. zoo, dino park, farma, fabrika, železnica, interiérové ihrisko, lunapark i pôrodnicu...

S prínosným nápadom prišiel kolektív detičiek a učiteliek z Materskej školy na Ul. gen. Svobodu. Deti z triedy "čerešničiek" pod vedením pani učiteliek Jany Sadivovej a Heleny Pajkošovej nakreslili obrázok s vyvýšenými zeleninovými hriadkami na pestovanie zeleniny priamo pri škôlke, nakreslili výsadbu okrasných stromov a kríkov a mini ovocných stromčekov, tiež nové prvky pre pohybovú aktivitu detí v MŠ :-)

Gratulujeme šikovným detičkám Zojke Márii Capkovej, Natálke Cuperovej a Dorotke Pajkošovej i učiteľkám Sadivovej a Pajkošovej za výborný nápad a práve tento ich sa bude realizovať. V najbližších dňoch bude stretnutie na presné určenie si typu sadeničiek a k spôsobu realizácie...hurá do práce :-)

Realizovaný návrh

 

 

 

 

 

 

Budeme radi, keď aj dospelí Svidníčania popremýšľate nad tým, čo by ste v meste zmenili, opravili alebo zorganizovali a my Váš nápad, po verejnom hlasovaní, radi podporíme. Zapojte sa do Participatívneho rozpočtu, máte na to ešte tento mesiac. Uzávierka žiadostí je 26. 4. 2019. Viac na: https://www.svidnik.sk/participativny-rozpocet.html

 


 
 

Tlačová správa mesta SvidníkVytlačiť
 

Stále chceme kompostéry pre domácnosti vo Svidníku

Mestu Svidník bolo vo februári  tohto roka doručené oznámenie o odstúpení od zmluvy na zakúpenie kompostérov pre rodinné domy. Zmluva bola podpísaná 12. 6. 2018 a od tohto termínu prebiehala niekoľkokrát súťaž na obstaranie kompostérov. Bohužiaľ, ani jedno kolo tejto súťaže neviedlo k úspešnému ukončeniu a teda k nákupu kompostérov.

Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia schválil žiadosť o NFP vo výške skoro 104 tisíc eur mestu Svidník na účel zaobstarania kompostérov. V tom čase išlo o 861 domácnosti, ktoré žijú v domoch. Posledná možná lehota na nákup uplynula 21. 1. 2019 a keďže verejné obstarávanie nebolo úspešné, riadiaci orgán v súlade so zmluvou pristúpil k vypovedaniu zmluvy.

„Je nám to veľmi ľúto, aj vzhľadom na fakt, že mesto Svidník v súčasnosti vedie kampaň za zníženie množstva skládkovaného odpadu a práve bio-odpad tvorí viac ako tretinu odpadu vyvážaného na skládku. Aj napriek tomu, že sa minulému vedeniu nepodarilo nakúpiť kompostéry pre rodinné domy, budeme naďalej sledovať výzvy a ak bude opätovne možnosť uchádzať sa o príspevok štátu na ich zakúpenie, budeme sa o tento príspevok určite uchádzať“, konštatovala primátorka Svidníka Marcela Ivančová.

Veríme, že  táto správa neodradí obyvateľov mesta od myšlienky triedenia odpadov a znižovania množstva skládkovaného odpadu. Budeme naďalej pracovať na informovanosti občanov v triedení odpadu, vzdelávať obyvateľov ako čo najefektívnejšie separovať a podľa možností aj kompostovať.

Doplnenie k TS: Aby sme sa vyhli dezinformáciám sprostredkovávame Vám chronologicky postup

1. Po podpise zmluvy 12. 6. 2018, sa uskutočnil prieskum na určenie predpokladanej hodnoty zákazky

2. Následne sa uskutočnil prvý elektronický výber v júli 2018, kde sa prihlásili 2 uchádzači

3. Úspešný uchádzač oznámil, že nebude plniť dodávku a zmluva s ním bola zrušená

4. Následne bola vyhlásená nová elektronická súťaž v auguste 2018, vyhodnotená v septembri 2018

5. Úspešný uchádzač odstúpil od zmluvy - dodávky

6. Po vykonaní ďalšieho prieskumu predpokladanej hodnoty zákazky sa uskutočnila nová výzva

7. Cez elektronický systém sa prihlásil iba 1 uchádzač, čím bol výber automaticky zrušený

8. V ďalšom vyhlásení výzvy sa prihlásili 2 uchádzači ( zverejnenie úspešného uchádzača

v centrálnom registri zmlúv 18.1.2019) a dokumentácia bola zaslaná na kontrolu

na Slovenskú agentúru životného prostredia

9. V tom čase, 21.1.2019 už SAŽP oznámila mestu Svidník odstúpenie od zmluvy

10. Kontrola verejného obstarávania nám bola doručená 6.3.2019, čiže už po ukončení

zmluvného vzťahu.

 

Mgr. Kristína Tchirová

PR manager


 
 

Nový investor pozýva na stretnutie do Domu kultúryVytlačiť
 

Plagát


 
 

Mesto Svidník bolo dejiskom záverečnej konferencie k projektu Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via ReginaeVytlačiť
 

Mesto Svidník bolo v dňoch 8. a 9. 12. 2018 dejiskom záverečnej konferencie v rámci projektu „Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via Reginae“. V Dome kultúry vo Svidníku bola predstavená stratégia trasy, tematické prezentácie a tiež hlavní  aktéri riadenia projektu. Súčasťou konferencie bola aj výstava fotografii zhotovených počas trás projektu.

Záverečná konferencia

 

Hlavnou myšlienkou projektu bolo vytvorenie pešieho chodníka, ktorý je novým štandardom spolupráce medzi oblasťami pohraničia, prehĺbila sa otázka duchovna spojená s obnovou človeka. V rámci cesty individuálne osoby alebo skupiny majú nachádzať únik od civilizácie i bežného denného stereotypu.

V rámci projektu Cesta Integrálnej Obnovy človeka Via Reginae sa začiatkom decembra  konalo stretnutie, ktoré viedli špecialisti so skupinou 120 osôb. Účelom stretnutia bolo vytvoriť priestor a podporu, aby každý človek mal čas premýšľať o svojom vlastnom živote a hľadaní svojej cesty cez duchovnú a psychickú regeneráciu.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom Karpatského euroregiónu v rámci Programu Interreg V-A Poľsko Slovensko 2014 - 2020.

 


 
 

Svidník - MŠ na Ul. Ľ. Štúra - zateplenieVytlačiť
 

Zníženie energetickej náročnosti verejnej budovy Pavilónu II., MŠ na Ul. Ľ.Štúra, Svidník.Realizované opatrenia (6): Výmena otvorových konštrukcií, Zateplenie obvodového plášťa, Zateplenie strechy, Meranie, riadenie a regulácia spotreby energie, Výmena svetelných zdrojov, Inštalácia rekuperačných jednotiek.


 
 

INFORMUJ sa REGISTRUJ saVytlačiť
 

Mesto Svidník má vďaka novému webovému sídlu možnosť posielať informácie o aktivite na stránke občanom, ktorí sú cez náš web zaregistrovaní. Každý, kto chce mať informácie z webu hneď po ich zverejnení a nemôžeme mať stále zapnutý náš webový portál, dostane informáciu o zverejnení do svojho mailu. 

V nasledujúcej grafike Vám poskytujeme inštruktáž ako sa zaregistrovať.

Inštruktáž k registrácii


 
 
Položky 51-60 z 130

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka