Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Primátor sa stretol s profesorom Jechom pri príležitosti jeho okrúhlych narodenínVytlačiť
 

Primátor mesta Svidník Ján Holodňák sa na svojej pracovnej ceste mal možnosť stretnúť s Dr.h.c. prof. Ing. Jánom Jechom, PhD., ktorý bol v roku 2012 ocenený Cenou mesta Svidník a už roky žije a pracuje v Nitre.

Cena mesta sa udeľuje okrem iného osobám, ktorých činnosť  sa významným spôsobom pričinila o ekonomický, športový a kultúrny rozvoj mesta, jeho propagáciu doma i v zahraničí. Profesor Jech je vedec a pedagóg, ktorý pochádza z Nižnej Písanej a 22 septembra oslávil krásnych 80 rokov.  Pri tejto príležitosti poprial primátor oslávencovi pevne zdravie, ešte veľa síl do vedeckej a pedagogickej činnosti a radosť zo svojej rodiny.

 


 
 

Ocenenie úspešných deviatakov primátorom mesta SvidníkVytlačiť
 

Koniec školského roka je každý rok jedinečný a mimoriadne výnimočný najmä pre končiace ročníky vo všetkých školských zariadeniach. Základné školy sa lúčili so svojim deviatakmi a aj tento rok ocenil tých najlepších primátor mesta Svidník Ing. Ján Holodňák. Za prácu počas celého obdobia na škole, zá výnimočné výsledky a reprezentáciu školy i mesta si vyslúžilo 11 žiakov ocenenie v podobe Ďakovného listu. Ocenenie si žiaci prevzali z rúk primátora 26. júna v Dome kultúry za účasti všetkých deviatakov zo svidníckych základných škôl. Títo úspešní žiaci boli obdarovní aj darčekom v podobe USB kľúča a všetky deviatačky si odniesli kvietok. 

deviataci_2018.jpg

Počas slávnostného programu sa deviatakom prihovoril primátor mesta Svidník Ján Holodňák. Poprial im v ďalšom štúdiu úspech a spokojnosť na ceste životom, ktorý majú ešte len pred sebou. 

Prítomí si na záver vychutnali hudobný a tanečný program v podaní žiakov a učiteľov ZUŠ Svidník, pričom mnohí z ních boli práve deviataci. 

program_husle.jpg


 
 

Materské školy vo Svidníku sa dnešným dňom začínajú rekonštruovať.Vytlačiť
 

V piatok, 20. apríla 2018 sa uskutočnili dve pracovné stretnutia, ktoré sa týkali realizácie projektov zatepľovania materských škôl vo Svidníku.
12. apríla 2018 podpísal primátor mesta Svidník Ján Holodňák zmluvu o dielo s víťazným uchádzačom EKO SVIP s.r.o. Sabinov, ktorý bude realizovať rekonštrukciu MŠ na Ul. gen. Svobodu.

20. apríla, boli na stretnutie pri odovzdaní stavby prizvaní zástupcovia spoločnosti EKO SVIP, stavebný dozor Ing. Vojtek a zástupkyňa Agentúry PSK Ing. Zemčáková. Stretnutie pri odovzdaní stavby bolo za účasti primátora Jána Holodňáka i riaditeľky materskej školy Anny Kurečkovej. 
Podľa slov primátora mesta: "Tešíme sa, že deti v meste Svidník a aj ich učiteľky budú mať čoskoro zateplenú budovu a lepšie prostredie pre každodennú činnosť v materskej škole."

Druhé stretnutie sa konalo so zástupcami spoločnosti Metrostav Slovakia a. s., ktorá bude realizovať zatepľovanie materských škôl na Ul. Ľ. Štúra a na Ul. 8. mája. Dnes bola primátorom mesta Svidník podpísaná zmluva o dielo "Svidník - MŠ na Ul. 8. mája - zateplenie" a zástupcovia spoločnosti si prezreli stavbu priamo v teréne za účasti riaditeľky materskej školy Ľuboslavy Binderovej. Zmluva bude po jej zverejnení poslaná na kontrolu na Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru. Po tejto ďalšej kontrole odovzdáme stavenisko aj tomuto zhotoviteľovi stavby.

Obe rekonštrukcie majú stavebné firmy ambíciu začať v máji 2018. Z dôvodu plnej prevádzky v materských školách sa na oboch stavbách začne s rekonštrukciou strechy a následne, v letných mesiacoch, bude prebiehať rekonštrukcia všetkých projektovaných objektov. V najbližších dňoch si realizátori stavby budú zabezpečovať potrebný materiál a my sa tešíme, že dlho očakávané rekonštrukcie sa stávajú realitou.


 
 

Bronzoví volejbalisti prijatí a ocenení primátorom mesta SvidníkVytlačiť
 


 
 

Štátny tajomník MŠVVaŠ SR v materskej škole vo SvidníkuVytlačiť
 

Materská škola na Ul. gen. Svobodu vo Svidníku sa pred rokom zapojila do projektu "Ikatika", ktorého podstatou bolo zaradenie rusínskeho jazyka do výchovno-vzdelávacieho procesu predškolákov v danej škôlke. Deti rodičov, ktorým sa táto možnosť páčila, sa pod vedením učiteľky Jany Sadivovej raz týždenne hravou formou učia rusínštinu. 

V piatok, 27. apríla navštívil materskú školu aj Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák, aby spolu s kolegami, za účasti vedúcej odboru ŠKŠaM Viery Dercovej a riaditeľky materskej školy Anny Kurečkovej zhodnotili priebeh projektu a jeho výsledky. Počas tlačovej besedy predviedli názornú ukážku vyučby rusínskeho jazyka aj deti materskej školy a svoje postrehy k informačno technologickému vybaveniu odprezentovala vyučujúca učiteľka Jana Sadivová. Projekt mimoriadne pozitívne opísala aj riaditeľka MŠ Anna Kurečková, ktorej škôlka patrí k 30 zariadeniam na Slovensku s vyučovaním jazyka národnostných menšín pomocou interaktívnej tabule a s novodobými modernými postupmi.

Na návrh Štátneho tajomníka sa po tlačovej besede v materskej škole uskutočnilo pracovné stretnutie aj s riaditeľmi základných škôl v okrese Svidník, ktorým bola predstavená myšlienka zapojenia jazyka národnostných menších do výchovno-vzdelávacieho procesu na zákládných školách. 

statny_tajomnik_ms_uprimatora.jpg


 
 

Poďakovanie od primátora pre Michala HajdukaVytlačiť
 

V stredu, 20 júna prijal primátor mesta Svidník Michala Hajduka pri príležitosti dosiahnutia jeho výnimočných úspechov na poli športu a za výnimočné reprezentovanie nášho mesta v zahraničí. 

Michal Hajduk je dlhoročný predseda klubu KST Beskyd a v tomto roku sa zúčastnil súťaže v bežkovaní klasickým štýlom vo švédskom Vasoloppet, kde získal medailu za dosiahnutie výborného času dojazdu. Trať 90 km je najväčším podujatím bežeckého lyžovania vo svete, ktorú chcú každoročne zdolať tisíce športovcov z celého sveta.  Vasaloppet, ktorý patrí do série vytrvalostných pretekov Ski Classics, mal tento rok 15 800 účastníkov, jeho trať je medzi švédskymi destináciami Sälen a Mora. 

vasaloppet_2017_start.jpg

Svidníčan Hajduk po tomto krásnom výsledku plánuje nové športové dobrodružstva. Už v týchto dňoch odchádza do Jizerských hôr a potom ho čakajú nórske Fjordy na bicykli. Pán Hajduk prezradil, že sa už teraz pripravuje na 260 km dlhé unikátne etapové preteky dvojíc na horských bicykloch Masiv MTB race, ktoré sa konajú v septembri.

Výnimočnému športovcovi Michalovi Hajdukovi odovzdal primátor Ján Holodňák Ďakovnú plaketu za vzornú reprezentáciu mesta Svidník v oblasti športu a poprial mu pevné zdravie a mnoho vytrvalosti vo všetkých športových odvetviach, ktorým sa venuje.

hajduk_1173.jpg


 
 

Prijatie jubilantov v obradnej miestnosti mesta SvidníkVytlačiť
 

V stredu, 14. marca prijali jubilujúci občania mesta Svidník pozvanie na stretnutie s primátorom mesta Jánom Holodňákom. Ku krásnemu životnému jubileu poprial primátor mesta jubilantom pevné zdravie, mnoho radostí a veľa lásky od svojich najbližších. Pamätný list, kytičku a malú pozornosť si prítomní jubilanti prevzali z rúk primátora mesta Jána Holodňáka.

Toto vzácne stretnutie bolo príležitosťou poďakovať sa jubilantom za ich celoživotnú prácu a podiel na rozvoji nášho krásneho mesta. Jubilantov svojim milým vystúpením potešili deti z Materskej školy 8. mája vo Svidníku.

jubilanti.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Mesto Svidník a pilotná schéma participatívnej tvorby verejných politíkVytlačiť
 

verejne_politík.jpg

verejne_politíky_2.jpg


 
 

Prvé pracovné stretnutie k organizovaniu Slávností kultúry Rusínov-Ukrajincov SlovenskaVytlačiť
 

V stredu, 21. marca sa v zasadacej miestnosti MsÚ uskutočnilo prvé stretnutie k organizovaniu 64. ročníka Slávností kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska.

Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia hlavného organizátora ÚR ZRUSR pán Pavol Bogdan a pán Igor Kreta, tiež primátor mesta Svidník Ján Holodňák, vedúci predmetných odborov MsÚ, zástupcovia Okresného riaditeľstva PZ Svidník a riaditeľ Podduklianskej knižnice vo Svidníku. 
Na stretnutí bol organizátormi potvrdený termín konania Slávností 15. - 17. jún 2018, bola preberaná štruktúra programu kladenia vencov, predstavenie hudobného a tanečného programu a predstavenie sprievodných akcií. Prítomní tiež prediskutovali otázku bezpečnosti účastníkov Slávností a tiež plynulosti premávky pri pietnych aktoch a ďalších presunov účastníkov festivalu.

Druhé stretnutie si prítomní predbežne dohodli na 11. apríl 2018.

 

rusinsky_festival_2018.jpg


 
 

Svidník sa prezentoval na veľtrhu v StrzyzoweVytlačiť
 

Mesto Svidník prijalo pozvanie mesta Strzyzow na prezentáciu nášho mesta na 4. ročníku veľtrhu miestnych produktov. Trhy sa uskutočnili 25. marca a ich tradíciou je, že sú organizované v Kvetnú nedeľu počas kresťanského sviatku pripomínajúceho príchod Ježiša Krista do Jeruzalemu a každoročne sa na tomto podujatí zúčastní jedno partnerské mesto obce Strzyzow. Minulý rok zo skupiny zahraničných parterov privítali v Stryzowe zástupcov mesta Kišvarda v Maďarsku. 
Svidník bol na veľtrhu prezentovaný našou kuchyňou a to tradičnými jedlami ako je: mačanka, pirohy, strapačky s kyslou kapustou a mäsom, záviny, chlieb so šmalcom, ponúkli sme aj ochutnávku Vanapo borovičky a k dispozícii boli aj propagačné materiály z mesta Svidník.

 


 
 
Položky 111-120 z 126

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka