Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Zasadala Bezpečnostná rada okresuVytlačiť
 

V pondelok, 26. augusta 2019 zasadala Bezpečnostná rada okresu Svidník, ktorého členom je aj mesto Svidník. 

Primátorka Marcela Ivančová predkladala Správu o pripravenosti na riešenie situácie pri vzniku možných mimoriadnych udalostí v meste Svidník. Primátorka odporučila zvýšiť pozornosť na realizáciu protipovodňových opatrení na toku Ladomirky a Ondavy, v zmysle spracovanej štúdie "Riešenie protipovodňovej ochrany mesta Svidník" spracovaného Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p. OZ Košice v decembri 2017.

Primátorka M. Ivančová navrhla vzhľadom k vážnosti situácie požiadať SVP š.p. OZ Košice o časový harmonogram prác od technickej prípravy - pozemné rozhodnutie, stavebné povolenie, až po realizáciu projektu, ktorého plnenie pravidelnou kontrolou a súčinnosťou maximálne urýchliť. 

Na základe požiadavky, ktorú mesto Svidník adresovalo SVP š.p. OZ Košice v akom štádiu spracovania je riešenie protipovodňovej ochrany mesta Svidník bolo mesto informované, že sa v súčasnosti spracováva projekt protipovodňovej ochrany mesta Svidník - Ladomirka.

Samotné riešenie bude posudzované po technickej a ekonomickej stránke všetkými zainteresovanými stranami. 

 


 
 

Bavili ste sa každý víkend od Dni mesta Svidník až po Dukelský beh mieruVytlačiť
 

My plánujeme, vy sa zabávajte - s týmto podtitulkom LETA V MESTE 2019 sme Vás sprevádzali akciami celé leto.

Bajkom do školy počas Dni mesta SvidníkS prichádzajúcim letom prišla primátorka Marcela Ivančová s myšlienkou: „Nezabávajme ľudí, ale nechajme ich, nech sa zabávajú. Nevytvárajme ľuďom program, ale nechajme ich, nech sa do programu zapoja:“ S týmto impulzom sa tím ľudí z Mestského úradu vo Svidníku pustil do skladania programu na leto a v spolupráci s rôznymi inštitúciami a združeniami sa podarilo dať dokopy výborné akcie s pestrou ponukou pre každého. Priamo v kalendári bolo 14 akcií, ale ďalšie sa pridávali počas leta priebežne.

Leto vo Svidníku má svoje dve už dlhoročné medzníky, na ktorých sa stavalo aj tento rok a oba boli jubilejné. Začali sme 15. ročníkom Dni mesta Svidník a ukončili sme leto 60. ročníkom Dukelského behu mieru. Počas leta sme zažili úžasne projekty ako Prvá pomoc cez rozprávky a Športový deň pre Nižný Svidník, ktoré boli realizované pomocou participatívneho rozpočtu.

Zažili sme tri premietania pod holým nebom z tohto jedno aj s bublinami na Pikniku v prírode. Zažili sme dve hasičské súťaže a jedinečný atmosférický Koncert v záhrade s príjemnou jazz – popovou hudbou. Mesto Svidník bolo atraktívne aj pre organizátorov Mega Turné a práve na našom amfiteátri sme sa bavili s Kandráčovcami a Kollárovcami. Bohaté bolo aj premietanie v kine Dukla, za všetky spomenieme 8-krát takmer vypredané kino na filme Loli paradička.

Pestré leto sme ukončili jedinečným 60. ročníkom Dukelského behu mieru, ten prilákal viac ako tristo pretekárov, ktorí spoločne zdolali 3023 km cestnej trate.

Počas celého leta sme zbierali aj rôzne námety a keďže inšpirácii nikdy nie je dosť, budeme z nich čerpať aj na ďalšie leto. Svidník nás spája.


 
 

Kam patrí Váš odpad zo záhradyVytlačiť
 

Každý chceme mať peknú záhradu a k tomu patrí vykosený trávnik. Možností je niekoľko a verime, že si vyberiete tú naj pre seba a spoločne budeme mať mesto čisté. 

triedenie zeleného odpaduAk máte priestrannejšiu záhradu, ideálne riešenie je mať vlastné kompostovisko,ktoré je výborným zdrojom hliny a ponúka živnú pôdu pre rôzne druhy zeleniny. 

Ak máte priestor pri dome menší a nechcete kúsok zeme obetovať kompostovisku, môžete si zakúpiť kompostér. Toto riešenie je pomerne lacné, kompostéry sa pohybujú v sumách od 30,- eur. 

Ak kosíte menej často a zelený odpad sa Vám nahromadí, môžete ho vyviesť na Zberný dvor, ktorý máte k dispozícii každý pracovný deň od 6:00 hod. do 14:00 hod., v stredu od 6:00 hod. do 18:00 hod. a v sobotu od 14:00 hod. do 18:00 hod. 

Pre Vás, ktorí máte veľmi malé množstvo zeleného odpadu, napr. do jedného vreca a ani kompostér by ste nevedeli dostatočne využiť, môžete tento odpad vo vreci postaviť ku svojmu kontajneru na komunálny odpad a TS mesta Svidník ho vyvezú.

logo: Viac triedime, menej vyvážameUkladaním zeleného odpadu na ulicu, na cestičky, pod stromy a za pozemky susedom si sami sebe robíme zle. Pri mnohých iných témach sa nám potvrdilo, že my Svidníčania sme vnímaví a bystrí ľudia, preto veríme, že triedenie odpadu sa naučíme a zelený odpad budeme dávať tam, kam patrí. Na prelome mesiacov september - október plánuje mesto Svidník osadiť veľkoobjemové kontajnery.  Jeden z nich bude určený na zelený odpad, ktorý budete môcť využiť na konáre, trávu a iný bio odpad zo záhrad.

Svidník nás spája pre krajšie mesto.


 
 

Spustenie on-line rozhlasuVytlačiť
 

ON_LINE_ROZHLAS.JPG


 
 

História si môže pamätať aj VásVytlačiť
 

Špeciálne výročie si zaslúži špeciálnu oslavu 

 

Preteky in-line korčuliarovPre 60. ročník pripravujeme rôzne novinky. K sprievodnému behu Malý beh zdravia 1 km pridávame aj súťaž lezúňov. Máte malé dieťa, ktoré ešte nevie chodiť, ale zvládne „šprint“ na kolenách? Priamo na pešej zóne sa môžete zapojiť aj zapotiť jeho povzbudzovaním.

Pripravujeme preteky in-line korčuliarov, ktorí vyštartujú na 6,5 km trať rovnako ako bežci na Veľkom behu zdravia. Trať k tankom na rázcestí Kapišová je príjemná trať na otestovanie kondície, ale nie je taká náročná ako hlavný beh z Dukly. Staňte sa aj Vy inlajnisti súčasťou Dukelského behu mieru.

Pracujeme na tom, aby hlavný beh z Dukly do Svidníka bol ešte na vyššej organizačnej úrovni so všetkými zlepšeniami po trati i v cieli. Viac občerstvovaniach staníc, iontové nápoje i vodná hmla a záchranná služba na trati i v cieli.

Detail banneraTento rok obohatíme Dukelský beh mieru o výstavu fotografií z histórie behu, o Sieň  slávy a tiež o kultúrny program na pešej zóne. Sieňou slávy si chceme uctiť tých, ktorí prispeli k zachovaniu tradície DBM a svojou vytrvalosťou inšpirovali aj mnohých mladších bežcov. Pre všetkých, ktorí majú doma staré fotografie z „dukeláku“ stále platí výzva na zapojenie sa do zbierania záberov. Stačí, keď ich prinesiete na mestský úrad a my ich zvečnime.

Hneď z rána po registrácii sa na pešej zóne rozcvičíme na pestrú hudbu zumby a zabávať nás bude aj skupina klaunov - mímov. Zdravé pitie vody z vodovodu bude v centre Svidník k dispozícií pre každého návštevníka v špeciálnom stane VVS, a.s. a k tomu aj meranie zdravotného stavu prostredníctvom VšZP.

Eko taška DBMPoľské súbory nám spríjemnia čas hudbou a každý, kto bude chcieť pamiatku na tento výnimočný ročník si bude môcť zakúpiť plátenné tašky DBM, tričko s emblémom DBM, či pamätný bulletin.

 

 

Staňte sa aj Vy súčasťou 60. ročníka Dukelského behu mieru ako bežec alebo ako fanúšik, tešíme sa na Vás.

REGISTRÁCIA NA VŠETKY BEHY tu

 


 
 

Medzinárodný deň invalidov vo SvidníkuVytlačiť
 

Medzinárodný deň invalidov vo SvidníkuJarný Medzinárodný Deň Invalidov si Zväz telesne postihnutých vo Svidníku vychutnal v lete a dnes 13. augusta sa stretli jeho členovia na grilovačke. Primátorka Marcela Ivančova popriala všetkým ľahšie zdolávanie životných prekážok a chuť sa takto stretávať a deliť o spoločné starosti, ktoré sa lepšie prekonávajú s priateľmi. V príjemnom rozhovore sa členovia zväzu pýtali na rôzne aktivity mesta. Zaujímali sa o lesoparky v meste, vysporiadanie sporu bytového bloku, či porozprávali o svojom živote. 


 
 

Čo s odpadom a kedy ho vyviezťVytlačiť
 


 
 

Slávnostné stretnutie s primátorkou aj v júliVytlačiť
 

Svidník, 1. august 2019. 

Tradičné uvítauvitanie_deti_2.JPGnie detičiek s trvalým bydliskom v našom meste sa konalo aj túto stredu, 31. júla v obradnej miestosti Mestského úradu vo Svidníku. Afmosféra týchto podujatí je stále o emócii a aj dojatí, pretože slávnostnú chvíľu znásobuje príhovor primátorky, vystúpenie žiakov zo svidníckych škôl a k tomu darček i zápis do pamätnej knihy. Prijatie si vychutnali rodičia, ktorí dali vedieť radnici, že majú novo narodené bábätko a mohli si užiť privítanie primátorku Marcelou Ivančovou.

Primátorka mesta Svidník popriala rodičom krásne rodičovstvo, spokojné a najmä zdravé detičky a vyjadrila radosť nad tým, že naše mesto ma nových malých obyvateľov. 

Vitanie_jubilantov_6.JPGSlávnostné stretnutie pri príležitosti životného jubilea sa uskutočnilo tiež v stredu 31. júla. Primátorka mesta popriala prítomným Svidníčanom pevné zdravie a radosť z rodiny a voľného času v staršom veku. Ocenila ich prínos pre rozvoj mesta a podarovala pamätný list a kvet. Jubilujúci občania sa zapísali do pamätnej knihy mesta, ktorá bude pripomínať toto výnimočné stretnutie. 

V súvislosti s prjjatím nového zákona o ochrane osobných údajov môžeme tradičné občianske obrady robievať  len z iniciatívy Vás Svidníčanov. Boli by sme radi, keby táto tradícia pokračovala, prosíme dajte o sebe vedieť.

Milí rodičia,

radi by sme privítali vás a vaše dieťatko, malého Svidníčana a popriali Vám krásny a spokojný život v našom meste. Aby sa mohol tento občiansky obrad uskutočniť potrebujeme o Vás vedieť. 

Milí jubilujúci občania,

radi by sme Vás privítali v obradnej miestnosti mestského úradu vo Svidníku a uctili si Váš krásny vek. Ak ste dosiahli okrúhle jubileum 70, 75, 80, 85, 90 . . . rokov, môžete nám dať o sebe vedieť a my budeme v týchto občianskych obradoch pokračovať.

 

Prihlášku na občiansky obrad si môžete vypísať v Kancelárii prvého kontaktu na Mestskom úrade vo Svidníku.

S úctou MsÚ Svidník


 
 

Koncert v záhrade vyšiel na výbornuVytlačiť
 

Svidník, 30. júl 2019

Zažili ste už ten príjemný pocit, keď niečo robíte prvýkrát a vyjde to super?Takýto pocit máme po nedeľnom "Koncerte v záhrade". 

Koncert v záhradeLETO V MESTE 2019 ponúklo 28. júla podvečer koncert v átriu Ukrajinského múzea, ktorý bol od začiatku odvážnou myšlienkou samotnej primátorky Ivančovej. Chcela niečo nové, zaujímavé, iné... vyšlo, vyšlo parádne. Ľudia tlieskali, vlnili sa a z tváre im neodchádzal taký ten mimovoľný úsmev.

Koncert v záhrade priniesol všehochuť jazzu, popu, funky...veľmi zaujímavé prevedenie viac aj menej známych skladieb od rôznych interprétov v podaní Tatiana Hicová Band. Kapelka, ktorú tvorili muzikanti z rodiny Hicovcov a Karlikovcov zo susedného Stropkova ponúkla sľubovaný výnimočný zážitok vo výnimočnom priestore. Átrium doplnili aj diela z hlavnej expozície SNM-MUK vo Svidníku a rodičia sa vďačne usmievali, keď ich deti našli svoj priestor v kútiku s farbičkami a kriedami :-)
Ďakujeme Vám Svidníčania 👏, že ste boli, ďakujeme, že v našom bohatom folklórnom priestore sme si spoločne vypočuli aj iné tóny hudby. Tešíme sa na ďalšie výborné akcie z Leta v meste a pozývame na budúci víkend na Partizan Open SK a 26. ročník medzinárodnej hasičskej súťaže O pohár primátorky. 


 
 

Odpovedáme na najčastejšie kladené otázky v odpadovom hospodárstveVytlačiť
 

Leták - kam patria odpady


 
 
Položky 11-20 z 126

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka